Povedali o zápase (1)

Obhajca titulu UNIHOC Žirafa sa na stretnutie dostavil s už „tradičným“ počtom siedmych hráčov, pričom jeden z nich sa musel porúčať do bránky. Žirafy mali byť, v súboji s predposledným tímom tabuľky, papierovým favoritom. To aj od úvodu celkom napĺňali, ale v závere tretiny sa začali diať zaujímavé veci. Žirafy síce kontrolovali hru a viedli 3:1, ale tesne pred koncom tretiny prišiel nepochopiteľný výpadok v podobe troch gólov za 76 sekúnd 3:4. Impérium sa tým naštartovalo a v druhej tretine sa ešte viac snažilo. Padlo síce poskromne gólov, ale o jeden viac znova do siete UNIHOCU, 4:6. A vyzeralo to zle nedobre, lebo herný útlm „domácich“ nenasvedčoval, že by sa na výsledku malo niečo zásadne zmeniť. V 33.minúte to síce stále bolo o dva 5:7, ale Žirafy konečne začali viac strieľať a rýchlo sa to začalo prejavovať. Počas zvyšných dvanástich minút prišiel gólový uragán. Padlo v ňom 9 gólov, všetky do bránky Impéria. „Hosťom“ nepomohol ani oddychový čas a na zvrat už neboli ani psychické sily. Po super finiši si tak majster ubránil neporaziteľnosť, naopak Impérium nezvládlo dobre rozohraný duel. Za zmienku stoja ešte dva momenty. Impérium malo dve početné výhody, ale zakaždým v nich inkasovalo. Druhým momentom sú gólové „hody“ v poslednom dejstve, keď sa stav menil až 11krát (10:1).

Pridané: 13.01.12 19:02.